Dwie majowe imprezy wymiany ubrań z cyklu SWAP

W połowie maja odbędą się aż dwie imprezy z cyklu SWAP, dzień po dniu: 13 maja w poniedziałek w Jeleniej Górze, a 14 maja, we wtorek – we Wrocławiu.

Zorganizowana w lutym 2013 roku w akademiku Politechniki Wrocławskiej T-16 bezgotówkowa wymiana ubrań dała początek cyklowi zwanemu SWAP Wrocław, który dziś jest największym cyklem tego typu imprez w Polsce.SWAP Wrocław ciągu sześciu lat, w czasie których jest nieprzerwanie organizowany ze średnią częstotliwością raz w miesiącu wpisał się w kalendarz wrocławskich imprez i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Teraz chciałabym tym ciekawym sposobem pozyskiwania nowych ubrań zarazić również mieszkanki innych dolnośląskich miast, od Jeleniej Góry zaczynając.

SWAP Wrocław w BarBarze, 10 grudnia 2015

Bezgotówkowa wymiana ubrań to świetne miejsce na odświeżenie zawartości szafy bez zwiększania ilości znajdujących się w niej ubrań. Dzięki temu uczestniczki znów mają się w co ubrać bez wydawania ani złotówki!Impreza daje również możliwość zawarcia nowych znajomości i jest doskonałą praformą do promocji produktów i lokalnych usług dedykowanych kobietom.

Poza ubraniami na wymianę można zabrać ze sobą również buty, dodatki i kosmetyki. Uczestniczki będą miały do dyspozycji stoły, na których będą mogły eksponować przyniesione ze sobą ubrania, ale w miarę możliwości zachęcam do zabrania ze sobą wolno stojących wieszaków, które zawsze ułatwiają innym uczestniczkom przegląd ciuchów i wyławianie spośród nich perełek dla siebie.

Wstęp na wydarzenie jest zawsze bezpłatny. Należy jednak pamiętać o trzech zasadach, które obowiązują na wymianach z cyklu SWAP:

  1. Wymiana dotyczy tylko ubrań, butów i dodatków oraz kosmetyków, dlatego wśród przyniesionych rzeczy powinny znaleźć się tylko takowe przedmioty.
  2. Przyniesione ubrania powinny być w dobrym stanie, czyli w takim, w którym jej właścicielka mogłaby je założyć, gdyby nie fakt, że nie ma już na to ochoty.
  3. Obowiązuje zakaz sprzedaży. Ubraniami się wymieniamy na zasadzie ciuch-za-ciuch.

Nieprzestrzeganie powyższych zasad grozi upomnieniem, a w najgorszym przypadku wyproszeniem z imprezy.

SWAP Jelenia Góra

Najbliższy jeleniogórski SWAP, podobnie jak ostatnie trzy odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godz. 18:00 w legendarnym Klubie Kwadrat mieszącym się przy ul. Bankowej 28/30. Impreza potrwa do dwóch godzin.

Będzie to już czwarta impreza w tym mieście. Pierwsza odbyła się w lutym zeszłego roku i została przyjęta bardzo entuzjastycznie przez mieszkanki tego miasta. Fotorelację z wydarzania można obejrzeć tutaj.

W imprezie udział wzięło blisko 20 kobiet w różnym wieku, co, jak na pierwsze wydarzenie mogę uznać za duży sukces. Nie da się również ukryć, że frekwencja potwierdziła, że najlepszym terminem dla tego typu wydarzeń jest sobotnie przedpołudnie.

Pierwsza impreza z cyklu SWAP Jelenia Góra, 17 lutego 2018. Z prawej ja, czyli Dżoolka, a z lewej – Justa, moja cudowna pomoc.

Poza nowymi ubraniami będzie można wynieść z niej kilka nagród, wśród których znalazły się:

  • kupony na dowolnego drinka z menu klubu Kwadrat
  • kupony zniżkowe do e-sklepu iNdependy
  • bezpłatna godzina do wykorzystania na dowolną usługę Osobistej Stylistki w mojej osobie.

O wydarzeniu można było posłuchać 10 maja w Muzycznym Radiu podczas krótkiego wywiadu. Nagranie dostępne jest tutaj.
Nie przegap kolejnych wymian!
Osoby, które nie chcą przegapić kolejnych, jeleniogórskich bezgotówkowych wymian odzieży zachęcam do polubienia i śledzenia fanstrony cyklu na Facebooku.Można się również zapisać na wydarzenie, co daje pewność otrzymania informacji o kolejnych wymianach mailem.

Wizyta w studiu Muzycznego Radia

SWAP Wrocław

Wrocławska wymiana ubrań odbędzie się we wtorek, 14 maja w przestrzeni Trumpet Bar Na Zdrowie (były klubie Autograf, tuż obok Impartu) przy ul. Mazowieckiej 17. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 i jak zawsze potrwa dwie godziny.

Będzie to pięćdziesiąta któraś impreza. Która z kolei dokładnie – nie wiem. Wiem natomiast, że jak zawsze atmosfera dopisze i każda z uczestniczek znajdzie coś dla siebie.

O majowej wymianie ubrań we Wrocławiu można było posłuchać 7 maja w audycji Oblicza Wrocławia tworzonego dla Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przez Radio Rodzina. Audycję można posłuchać tutaj.
Informacje o kolejnych imprezach z cyklu SWAP Wrocław znajdziecie na oficjalnej fanstronie na Facebooku.

Wizyta w studiu Radia Rodzina


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *