Pierwsza, tegoroczna wymiana ubrań SWAP Wrocław w plenerze na Nocnym Targu Tęczowa

W niedzielę, 30 czerwca zorganizowałąm nie-wiem-już-ktorą-z-kolei imprezę z cyklu SWAP Wrocław bezgotówkowa wymian ubrań. Była to pierwsza, tegoroczna wymiana ubrań w plenerze.Impreza odbyła się na Nocnym Targu Tęczowa, a patronat nad nią objął oficjalny portal miasta Wrocław oraz Radio Eska.

Dżoolka – organizatorka imprez SWAP Wrocław

Nocny Targ Tęczowa, czyli miejski „tajemniczy ogród” w sercu miasta

Tym razem wydarzenie obyło się w nowym kulinarno-kulturalnym miejscu na mapie Wrocławia – na Nocnym Targu Tęczowa mieszczącym się przy ul. Tęczowej 65.

Ponieważ byłam tam pierwszy raz, trafienie do tego klimatycznego zaułka nie było proste, ale dla mnie – kogoś, kto potrafi zabłądzić we własnym domu, albo zgubić się w dwupokojowym mieszkaniu to żaden wyczyn.

Po zrobieniu kilkudziesięciu kroków od głównej ulicy w głąb industrialnej, ceglastej przestrzeni znalazłam się w przytulnym miejscu pełnym ustawionych w głębokim cieniu stolików oraz wystawionych na słońce stada leżaków, którym towarzyszyły liczne foodtrucki mogące zadowolić każdego wybrzydzacza. Wygląda to trochę jak ucieczka do współczesnego Tajemniczego Ogrodu, który jest tak blisko cywilizacji, a zarazem zapewnia od niego tak skuteczne schronienie.

Weekendowa alternatywa dla Centrów Handlowych

Nocny Targ Tęczowa dla mnie może stać się hipsterską alternatywą dla food courtów centrów handlowych, bo w jednym miejscu wiele osób z całkiem odmiennymi gustami kulinarnymi i kubkami smakowymi może usiąść przy jednym stoliku i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.
Ja, biegając i pilnując porządku nie miałam czasu, ani możliwości skorzystać z tego, co oferowały te mobilne restauracje, ale z pewnością w to miejsce wrócę. Widziałam jednak, ze do wyboru były: niesamowite hamburgery, lody z bardzo wrocławskiego foodtrucka Krasnolód (bo Wrocław, poza tym, że jest miastem mostów, jest również miastem opanowanym przez krasnale), kuchnia azjatycka, różne, różniaste napoje zarówno soft jak i strong, czyli alkoholowe.

Poza jedzeniem i piciem Nocny Targ Tęczowa oferuje różne atrakcje w postaci koncertów, spotkań, wydarzeń artystyczno-rozrywkowych jak stand-upy oraz – jak w zeszłą niedzielę – Wymiany Ubrań z cyklu SWAP Wrocław.

Przyjemne z pożytecznym, czyli nowe ciuchy i nowe znajomości na świeżym powietrzu

Podczas niedzielnej wymiany SWAP Wrocław, mimo nieludzkiego upału było naprawdę fantastycznie, bo na cyklu SWAP to ludzie tworzą klimat, a nie to, co dzieje się na dworze.Uczestniczki miały do dyspozycji zacieniony pas wzdłuż podestu, przy którym rozłożono stoły do ekspozycji ubrań. Kilkoro z nich przyniosło ze sobą własne wolno stojące wieszaki, które zawsze znacznie ułatwiają eksponowanie i przeglądanie przyniesionych na wymianę ubrań.

Impreza była bardzo owocna w łupy nie tylko dla mnie. Dla mnie zaowocowała upolowaniem 29-ciu sztuk nowych ubrań!!! I to za 0zł i w trakcie fajnej zabawy, która dla mnie przy okazji jest też pracą (mimo wszystko często też stresującą). Moje tekstylne zdobycze mnożecie zobaczyć tutaj.
W imprezie udział wzięło naprawdę sporo osób, ale z powodu rotacji nie jestem w stanie określić ich dokładnej ilości. Licząc ze mną było ich nie mniej niż niż 25.

Bardzo kobiece nagrody

SWAP Wrocław, poza faktem, że jest świetnym miejscem pozyskiwania nowych ubrań oraz formą spędzania wolnego czasu, to również doskonała platforma reklamowa zarówno ciekawych miejsc, co do których ściąga uczestniczki wymian jak i wszelkich produktów i usług im dedykowanych.Tradycyjnie pod koniec wymiany odbywa się rozdysponowanie nagród.W niedzielę udział wzięło w nim 19 dziewczyn, z których jedna wygrała słoiczek pysznego musu owocowego Dżemster, który jest tak pyszny i ma tak małą zawartość cukru, że można go jeść łyżką ze słoika, a przecież żadna z nas pozwalając sobie na chwilę zapomnienia ze słodkim co-nieco nie chce nabyć dodatkowych gramów.
Dwie dziewczyny wygrały również wejściówki na najbliższy seans w kinie Helios z cyklu Kino Kobiet. Seanse odbędą się 15 lipca (w poniedziałek) w Parku Handlowym Magnolia i 17 lipca (w środę) w Alei Bielany. Film, który będzie wyświetlany nosi tytuł „Gloria Bell”.

Kolejne edycje bezgotówkowych wymian SWAP

Żeby nie przegapić kolejnych imprez z cyklu SWAP Wrocław zapraszam do polubienia i śledzenia oficjalnej fanstrony na Facebooku. A jeśli jesteś z Warszawy lub Jeleniej Góry – zapraszam na fanstrony cyklu w tychże miejscach:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *