Deszczowo-marcowa edycja jeleniogórskiej wymiany ubrań

W sobotę, 7 marca w Klubie Kwadrat odbyła się siódma z kolei wymiana, a ja zaczynam wierzyć, że jeleniogórskie imprezy bezgotówkowej wymiany ubrań z cyklu SWAP objęte są jakaś pogodową klątwą!

W sobotnie popołudnie, 7 marca na dworze był absolutny dramat: zimno, szaro, ponuro i padało.

Podobną aurą zakończyła się poprzednia wymiana, organizowana pod koniec lata na tarasie Hotelu Fenix Stauss. Tyle, że wtedy było nieco cieplej.

Koordynatorka imprezy, Justyna Kość, która miała za mnie zająć się całym wydarzeniem, utknęła w drodze z powodu jakiegoś wypadku…

Ostatecznie udało się jej dotrzeć, ale z nie małym opóźnieniem.

Justyna jest organizatorką spotkań autorskich z pisarzami w Karpaczu, ale pod moją nieobecność zgodziła się zająć imprezą SWAP.

Na wymianie pojawiła się również była koordynatorka imprez SWAP Wrocław i rodowita jeleniogórzanka – Karolina Alicja Duda.

Bardzo żałowałam, że i mnie na tym wydarzeniu nie było, ale dzielnie walczyłam wtedy o I miejsce w Polsko-Czeskim konkursie na produkt regionalny podczas Wystawy Produktów Regionalnych, co mi się zresztą udało!

Wystawa Produktów Regionalnych organizowana jest regularnie we współpracy z Czechami, z Polski z ramienia KARR – Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Polska edycja odbywa się w Jeleniej Górze na początku września pod nazwą Wyprodukowane pod Śnieżką. Nigdy nie udało mi się zdobyć tam uznania kogokolwiek z jury.

W czeskim mieście Jablońcu zajęłam pierwsze miejsce!

Do konkursu zgłosiłam wszystkie swoje gastronomiczne wyroby, czyli:

Co było najbardziej osobliwe to fakt, że Wystawa odbyła się w dokładnie tym samym budynku, w którym podczas studiów odbywałam staż studencki.

Firma, w której pracowałam mieściła się na jego wyższych piętrach.

Ale do wymiany ubrań SWAP Jelenia Góra wracając…

Było kameralnie, ale bardzo sympatycznie i spokojnie. Dziewczyny przestrzegały regulaminu i mimo prób sprzedaży, do transakcji gotówkowych nie doszło. Wszystkie łupy zostały zdobyte drogą wymiany.

Zdjęcia są, jakie są, ale najważniejsze, że są! 🙂

Typowanie nagrodzonych

Impreza trwała około godziny. Pod koniec uczestniczkom, pod nadzorem Justyny i z pomocą biorącej udział w imprezie dziewczynki zostały rozdysponowane nagrody od sponsorów wśród których znalazły się:

Na pierwszym planie: Dolnośląski Grzaniec bezalkoholowy oraz zestaw z Dżemsterem i łyżeczką

W środę, 11 marca w kinie Helios w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze odbył się ostatni seans z cyklu Kina Kobiet przed pandemią.

Dzień później kino zostało zamknięte.

Wszystkie imprezy oraz ich organizacja również.

Mamy czerwiec, a ja piszę owo podsumowanie z dużym opóźnieniem, ale i nadzieją, na to, że w ciągu najbliższych dni uda mi się ustalić termin dla ósmej już imprezy z cyklu SWAP Jelenia Góra.

Jeśli nie chcesz przegapić daty kolejnej imprezy, śledź mojego Facebooka oraz oficjalny fanpage cyklu.

I mam nadzieję: do zobaczenia niebawem! 🙂