Relacja z pierwszej wymiany ubrań w Krakowie, mieście królów

Pierwszą bezgotówkową wymianę ubrań z SWAP Kraków, imprezę siostrzaną do największego cyklu tego typu imprez w Polsce, czyli SWAP Wrocław można uznać za naprawdę udaną.

1 lipca o 18:00 na terenie Garden Areny uczestniczki pierwszej bezgotówkowej wymiany ubrań zaczęły rozkładać przyniesione przez siebie ubrania.

Imprezę organizowała Wiktoria Kulig, a w jej koordynowaniu pomagała Karolina Alicja Duda-Rajek.

Karolina Duda-Rajek (z lewej) i Wiktoria Kulig (z prawej)

Na początku trochę się zastanawiałam, czy przy około 15 osobach każda z nich będzie zadowolona. Dużo obserwowałam i jak tylko zobaczyłam uśmiechy na twarzach, zrobiło mi się lżej. Wiedziałam, że już jest ok” – relacjonuje Karolina Duda-Rajek, koordynatorka niegdyś imprez SWAP Wrocław, dziś – SWAP Kraków.

Garden Arena udostępniła nam drewniane stoły i ustawiła dla nas koło drewnianego stelaża z chorągiewkami. Pierwszy SWAP Kraków prezentował się pięknie – relacjonuje Karolina. Wiktoria – organizatorka i koordynatorka SWAP Kraków i praktykantka w mojej firmie Juliversumpięknie to dopilnowała i, jak byłam punkt 18:00, wszystko było już wspaniale pod kontrolą – dodaje Karolina.

Na kolejną wymianę z pewnością postaram się o mapkę z dokładniejszą lokalizacją. Tak naprawdę o czasie były trzy osoby w tym ja i Wiki. – Wyjaśnia Karolina. – Reszta szukała miejsca.

TYPOWY KLIMAR IMPREZ Z CYKLU SWAP

Uczestniczki z uśmiechami na twarzy wymieniały się swoimi ubraniami. Atmosfera imprezy dopisała, a raczej była dokładnie taka, jaka być powinna, bo właśnie z niej słyną macierzyste wymiany SWAP Wrocław i zależało mi, żeby ów klimat przeniósł się na inne miasta, na które ów cykl rozszerzam.

Podobało mi się, że sposób komunikacji był całkiem inny niż we Wrocławiu na SWAP Wrocław. Trzy dziewczyny były mocno nastawione na zdobycie nowych kontaktów, znajomości, a ubrania to były ku temu miłym pretekstem. Tak to odczułam. – Mówi Karolina.

Tworząc wydarzenie na Facebooku określiłam je jako „networking”. Nie wiem, czy to miało jakieś znaczenie, czy po prostu miasto Kraków jest inne niż Wrocław.

Mi natomiast najbardziej podobała się atmosfera na imprezach SWAP Warszawa, gdzie było spokojnie, bardzo na luzie. Było asertywnie – bez awantur.

Warszawianki wydały mi się jakby bardziej śmiałe, odważniejsze. Nikt się nie czaił.

FREKWENCJA

Wiktoria, ja, Kinga, Ewelina, Ada, dwie studentki, dwie mamy, dwie córki tych mam, dziewczyna z plecakiem, zainteresowana para, dziewczyna z pytaniem czy to regularny event, dziewczyny”my tylko pooglądamy”, dziewczyna z torbą, mężczyzna „czy dla panów? ” – Musiałam tak, zbyt zmęczona jestem i obrazowo musiałam sobie to policzyć – tłumaczy Karolina relacjonując mi wymianę.

W krakowskiej, bezgotówkowej wymianie ubrań udział wzięło około 15 dziewczyn. Więcej, niż ich deklarowana ilość na Facebooku, gdzie w wydarzeniu udział wziąć miało ich 12.

Sporo osób zainteresowanych tym, co dzieje się pod chorągiewkami podchodziły wypytać o tę inicjatywę. Mam nadzieję, że niebawem odbędzie się kolejna, a SWAP Kraków przerodzi się w cykl i zakorzeni w kolejnym mieście Polski.

NIE TYLKO CIUCHY, RÓWNIEŻ NAGRODY!

Impreza trwała dwie godziny. Pod koniec odbyło się tradycyjne rozdysponowanie nagród od sponsorów. Poza ubraniami z pierwszej imprezy SWAP Kraków dziewczyny wyniosły również:

  1. Wielki słój Dolnośląskiego Grzańca (bezalkoholowego), który, z racji pory roku zapewne będzie musiał nico poczekać na wypicie. Myślę jednak, że będzie warto. Na ciepło smakuje wyśmienicie. Jest słodzony prawdziwym, pszczelim miodem, a podczas jarmarku bożonarodzeniowego, podczas którego był serwowany na gorąco, zrobił furorę wśród pań karmiących i pań w ciąży. Zatem jeśli należysz do którejś z tych grup – polecam go szczególnie. Więcej o produkcie znajdziesz na www.DolnoslaskiGrzaniec.pl.
  2. Drugą nagrodą był słoiczek pysznego musu owocowego Dżemster – the most hipster DŻEM ever. Dżemster jest bardzo nisko słodzony i tak pyszny, że można go jeść bezpośrednio łyżeczką ze słoika.

W marcu 2020 roku, chwilę przed lock-downem Dżemster wraz z Dolnośląskim Grzańcem (bezalkoholowym) zajął I miejsce w konkursie Polsko-Czeskim na regionalny produkt spożywczy wyprodukowany pod Śnieżką pokonując czeskie piwo! Coś musi więc w nich być…

Oba produkty można zamówić na www.dzemster.pl.

  1. Dwie z uczestniczek dostały kupony na godzinną usługę Osobistej Stylistki Dżoolki, czyli moją. Jeśli zdecydują się z niej skorzystać, razem będziemy mogły udać się na przebieżkę po sklepach. Ponieważ uwielbiam pracę Osobistej Stylistki z przyjemnością doradzę w kwestii ubioru na specjalną okazję, czy też pomogę wybrać coś na rozmowę o pracę, albo do nowej pracy. Na randkę również pomogę Ci się ubrać.

Usługa wspólnego chodzenia po sklepach i tak zwanego style-coachingu jest również bardzo efektowna. Nikt nie każe Ci niczego kupować, a podczas wspólnej przebieżki pokażę Ci, jakie fasony są dla Ciebie odpowiednie, jakiego typu kroje wybierać, żeby wyglądać zjawiskowo i tak samo się czuć.

Nasz wygląd ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Ubrania potrafią zdziałać cuda i pamięta, wcale nie muszą być drogie. Dowodem na to łupy zdobyte podczas imprez z cyklu SWAP.

  1. Jedna z dziewczyn otrzymała kupon na narywanie karykatury przez Karolinę Dudę-Rajek, która na co dzień jest artystką plastykiem, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i malarką. Jedną z jej wystaw można oglądać online.

Obecnie Karolina robi cykl wystaw pt.:”….i Ty możesz nauczyć się rysować”, „… i Ty możesz nauczyć się malować”, „…i Ty możesz nauczyć się tworzyć”, który to cykl będzie pokazywany w Warszawie podczas międzynarodowego festiwalu dla dzieci Parafiada, a we wrześniu w Bibliotece w Nowej Hucie w Krakowie oraz w bibliotece dla dzieci w Skawinie.

  1. Babeczki z Babeczkowej Poczty COOKIE WITH LOVE. Podczas imprezy dziewczyny losowały je w formie pysznego co-nieco do kawy, ale zwykle, w ramach usługi Babeczkowej Poczty te pyszne, czekoladowe łakocie można zamówić dla kogoś z własnymi życzeniami w dowolne miejsce w Polsce. Więcej informacji o Babeczkowej Poczcie COOKIE WITH LOVE znaleźć można na www.BabeczkowaPoczta.pl.

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych imprez bezgotówkowej wymiany ubrań w Krakowie, zachęcam Cię do śledzenia tej strony i/lub polubienia Fanpage’a SWAP Kraków.

Możesz również dołączyć do listy mailingowej, dzięki czemu otrzymasz informację o kolejnej imprezie SWAP Kraków bezpośrednio na maila. W tym celu zapisz się na wydarzenie na tej stronie.

PROMOCJA LOKALNYCH FIRM I PRODUKTÓW DLA KOBIET

Imprezy z cyklu SWAP – bezgotówkowa wymiana ubrań skupiają wokół siebie społeczności kobiet, które nie lubią spotykać się z innymi, a ich wygląd nie jest dla nich obojętny.

Imprezy te są doskonałą platformą promocji lokalnych usług oraz nie tylko lokalnych produktów dedykiwanych przede wszystkim kobietom.
Wszystkich zainteresowanych promocją w ramach imprez zaprszam do kontaktu.

Statystyki z Pierwszej Bezgotówkowej Wymiany Ubrań w Mieście Królów wyglądały następująco:

Jeden komentarz
  1. Sporo literówek w tej relacji, w czasach MS Worda trochę wstyd bo brak korekty kojarzy się z niechlujstwem

Możliwość komentowania została wyłączona.