SWAP Wrocław kończy 3 lata! – Impreza jubileuszowa

23 lutego w BarBarze, czyli najbardziej kulturalnym miejscu Wrocławia – infopunkcie i biurze Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław ESK 2016, odbyła się Jubileuszowa Impreza SWAP Wrocław. Tego dnia SWAP Wrocław 3 lata.

2 lutego 2016

W nocy odebrałam maila o bardzo pozytywnej treści, w który zawierał informacje o lutowym i marcowym terminie, w którym będę mogła zorganizować kolejne imprezy wymiany ubrań SWAP Wrocław.Od razu też wzięłam się za grafikę dla tych wydarzeń i utworzyłam je na Facebooku (lutowa | marcowa).

Rano zastałam 3 udostępnienia tychże wydarzeń – jedno przez stronę, dwa przez osoby prywatne. Wygląda więc na to, że imprezy osiągnęły już taki poziom, że promują się same. Ja nie muszę nic robić.

Na stronie SWAP Wrocław zaledwie 8 godzin po owym nocnym zamieszczeniu informacji wydarzenia miały już 53 (lutowa) i 23 (marcowa) odsłony.

Nagrody

SWAP Wrocław, poza świetną atmosferą kojarzony jest również z nagrodami. Ponieważ to dopiero początek, o sponsorach nie mogę jeszcze zbyt wiele powiedzieć. Wiem jednak na pewno, że wśród nich znajdzie się dobrze znana już wszystkim uczestniczkom imprez Babeczkowa Poczta Cookie with Love oraz – coś nowego, ale nie mniej smacznego – Dżemster – the most hipster dżem ever.
Już dziś zapraszam do polubienia i śledzenia ich na Facebooku 🙂 

Patroni medialni

Patronami medialnymi jubileuszowe imprezy SWAP Wrocław są:

17 marca 2016

To niezwykłe uczucie, kiedy ze studenckiej zabawy, mającej na celu sprawdzenie swojej wyniesionej z uczelni wiedzy z zakresu maglowanego na wielu kursach Zarządzania Projektami oraz zdobytej w szkole policealnej podstawy dotyczącej PR (Public Relations) przypadkiem wyłoniły się największe imprezy wymiany ubrań w mieście.

„Przedimprezie”

Przygotowania do wydarzenia przebiegły bez żadnych dziwnych zdarzeń, aczkolwiek niepokojąca dla mnie była zmiana daty z czwartku 25 lutego na wtorek, 23 lutego, która pojawiła się bardzo odgórnie, a ponieważ wiele dziewczyn poinformowałam o wymianie osobiście, przy okazji różnych spotkań, nie miałam możliwości skorygowania informacji i bałam się, że niektóre z nich mogą pojawić się w BarBarze dwa dni po czasie.

Zmiana daty miała jednak swój plus. Jubileuszowa impreza SWAP Wrocław odbyła się dokładnie 3 lata po pierwszej wymianie, którą zorganizowałam 23 lutego 2013 w budynku T17 „Ikar” – jednym z akademików Politechniki Wrocławskiej.

Jej plakat wyglądał wówczas bardzo biednie, ale to pokazuje, jak długą drogę przeszły owe imprezy przez ten w cale nie tak długi czas.

Z prawej – plakat promujący pierwszą imprezę z cyklu SWAP Wrocław – luty 2013

Promocja

Informacja o imprezie pojawiła się oczywiście na oficjalnym portalu imprez SWAP Wrocław.

Oficjalnym patronami medialnymi wydarzenia były następujące portale:

Oprócz tego informacje o wydarzeniu zamieściły następujące media:

Opublikowane przez nich informacje znajdują się tutaj:

Informacja o imprezie pojawiła się również na stronach:

Ponadto portal dlaStudenta.pl opublikował historię imprez, czyli jak to wszystko się zaczęło,a jedna z uczestniczek – autorka bloga Z szafy Kariadny relację z jubileuszowej, bezgotówkowej wymiany ubrań SWAP Wrocław.

Relacja z wydarzenia pojawiła się również na blogu Z Szafy Kariatydy, którego autorka uczestniczyła w zabawie.

Przebieg imprezy

Dziewczyny zaczęły się schodzić grubo przed godziną 18:00, żeby zająć dogodne miejsca, wiec ja, zjawiając się 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem z trudem znalazłam 3 wolne krzesła, które zaadoptowałam do prezentacji przyniesionych ze sobą ubrań.

Pierwszej wymiany dokonałam niemalże natychmiast z „sąsiadką” – dziewczyną zlokalizowaną dokładnie na przeciwko mojego „stoiska”.Ogólnie rzecz biorąc ta wymiana była dla mnie wyjątkowo owocna.

Frekwencja

Ogółem przez Barbarę przewinęło się ponad 100 osób, z czego ponad połowa to uczestniczki imprezy, a pozostałe – przypadkowi przechodnie, których zainteresowała akcja i przyszły nabyć prezentowane na stoiskach perełki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Losowanie nagród

Jak zawsze, pod koniec imprezy odbyło się losowanie nagród od sponsorów. Tym razem było ich dwóch:

W losowaniu nagród udział wzięło niecałe 50 uczestniczek, nieco mniej niż wzięło udział w wymianie, ponieważ kilka z nich ulotniło się jeszcze przed losowaniem. 

Po powrocie do domu…

Po powrocie do domu  (i nacieszeniu się swoimi SWAPoŁUPAMI) wypiłam zasłużony toast za swoje dzieło 🙂

Kolejne imprezy bezgotówkowej wymiany ubrań SWAP Wrocław 

Kolejna impreza odbędzie się tuż przed świętami – 23 marca. Jest to dobry moment, żeby wymienić nienoszone już ubrania tuż przed świąteczną wizytą w domu, a do domu zawieść tylko te, które będą przydatne jeszcze przynajmniej przyszłej zimy. 

Pełny harmonogram imprez znaleźć można jak zawsze na portalu SWAP Wrocław [obecnie Wymiana Ubrań – www.wymianaubran.pl – przyp. autora Dż. – sierpień 2019].

Nowy bywalec imprez – Dżemster – the most hipster DŹEM ever

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *