I faktycznie się działo!

W piątek, 21 lutego odbyła się jubileuszowa impreza z cyklu SWAP Wrocław. Obecnie największy cykl wymiany ubrań dla kobiet SWAP Wrocław skończył 7 lat.

WROCŁAWSKIE POCZĄTKI

Pierwsza impreza bezgotówkowej wymiany ubrań odbyła się 23 lutego 2013 roku w akademiku Politechniki Wrocławskiej. Zorganizowałam ją w ramach testu własnej wiedzy zdobytej na studiach z zarządzania oraz w technikum organizacji reklamy.

Wówczas do dyspozycji miałam salę z lustrami zlokalizowaną na wysokim parterze akademika T-16. Było to fantastyczne miejsce na tego typu inicjatywę przede wszystkim ze względu na ogromną, lustrzaną ścianę.

Pierwsza wymiana udała się świetnie, udział wzięło w niej sporo dziewczyn, które wyraziły chęć wzięcia udziału w kolejnych… I tak rozpoczęły się organizowane średnio raz w miesiącu imprezy bezgotówkowej wymiany ubrań z cyklu SWAP Wrocław.

WROCŁAWSKIE SIEDMIOLECIE I INNE MIASTA

W 2018 imprezy rozszerzyły się na Jelenią Górę, Warszawę (po falstarcie w 2015 roku).

W 2017 odbyły się dwie imprezy SWAP Bielawa, ale z powodu braku koordynatorki, od tego roku wznowiłam je w sąsiednim mieście – Dzierżoniowie.

Piątkowa impreza spędzała mi sen z powiek już wiele dni wcześniej. Przyjechałam na nią z ferii kilka godzin przed rozpoczęciem.

Obawiałam się, że udział w niej weźmie blisko 100 osób, a z powodu tłumu i chaosu nie będę w stanie jej ogarnąć. Ostatecznie osób było ponad 60 (nieco mniej niż zadeklarowanych na Facebooku na stronie wydarzenia 71 person).

Impreza przebiegła spokojnie, chociaż ja latałam jak kot z pęcherzem załatwiając w tle różne niedociągnięcia, takie jak np. niekontaktujący kabel od mikrofonu… Który w końcu zadziałał i wraz z Kamilą Starowicz przeprowadziłam rozdysponowanie nagród od sponsorów cyklu.

Z powodu braku czasu swoje rzeczy po prostu wywaliłam jak leci z walizki na podłogę wiedząc, że nie mam co liczyć na specjalnie owocną wymianę. Udało mi się jednak z czymś-nieczymś wrócić. I mimo wszystko muszę przyznać, że jestem ze swoich łupów niezmiernie zadowolona. Możesz je zobaczyć na moim blogu ze stylizacjami w poście Łupy z jubileuszowej imprezy SWAP Wrocław – siedmiolecia cyklu.

PRZEZ TE LATA ZE SWAPÓW WYNIOSŁAM NIE TYLKO UBRANIA

Na Jubileuszowej imprezie SWAP Wrocław po kilkuletniej przerwie z powodu wyprowadzki z Wrocławia pojawiła się Kamila Starowicz, pierwsza koordynatorka imprez, na którą zawsze mogłam liczyć i, którą kilka razy z zaskoczenia wypchnęłam przed kamerę i mikrofon, żeby opowiedziała pojawiającym się na wymianach dziennikarzom.

Podczas tej imprezy mogłam liczyć na jej nieodzowną pomoc.

Była również też Justyna Gyba, druga z trzech koordynatorek cyklu SWAP Wrocław, która wspierała mnie podczas ostatnich wymian i mojej nieobecności. Zabrakło tylko Karoliny Alicji Dudy, która, być może zajmie się wymianami w Krakowie 🙂

Z lewej: Kamila (I koordynatorka imprez SWAP Wrocław), z prawe: Dżoolka – organizatorka
Juka – koordynatorka imprez SWAP Wrocław

Dla mnie SWAP to nie tylko ubrania, ale znajomi. Podczas tego czasu poznałam mnóstwo fantastycznych dziewczyn, ale upływ czasu i fakt, że minęło ich już siedem uświadomiła mi rozmowa z Anią, z którą znamy się od praktycznie pierwszych imprez SWAP, które organizowałam jeszcze w akademikach Politechniki. Ania jest założycielką fanpage’a na Facebooku SWAP we Wrocławiu, gdzie regularnie wrzuca informacje o odbywających się w mieście wymianach.

Kiedy się poznałyśmy była dziewczyną swojego chłopaka, z którym w między czasie się zaręczyli, pobrali i rozmnożyli, a są już pięć lat po ślubie…

Po bardzo długiej nieobecności na wrocławskich wymianach SWAP pojawiła się również Daria, wielokrotna mistrzyni Polski w tenisie stołowym, która w między czasie znalazła pomysł na siebie zostając „Mobilną Kosmetyczką Darią” i dojeżdżając do klientek robiła im paznokcie.

Dziś Daria ma swój własny salon Dudzińska Beauty Clinic. Występując w roli sponsora tej edycji cyklu, dla jego uczestniczek zafundowała fantastyczne nagrody.

Podczas imprezy po sali kręciły się dziewczyny z DepilConcept, fundatora fantastycznych nagród w postaci kuponów zniżkowych na pierwszy zabieg depilacji laserowej za 23zł.

Rozdanie nagród.
Z woreczkiem: Kamila, z mikrofonem – Dżoolka.

NAGRODY DLA CIAŁA, PODNIEBIENIA I DLA DUCHA

Wyglosowywanie nagród odbyło się około 19:30. Wśród nich znalazły się fantastyczne niespodzianki dla ciała, podniebienia i ducha. Te dla ciała to przede wszystkim takie, które przypomniały, że czas już pomyśleć o przygotowaniach do lata, które to lato z pewnością zaskoczy nas szybciej niż wszystkie się tego spodziewamy. Do wygrania były bowiem:

  • 3 kupony na pierwszy zabieg depilacji laserowej od DepilConcept. Dzięki temu dziewczyny będą mogły sprawdzić, czy ta metoda depilacji jest dla nich. A jeśli tak – zdążą do wakacji skorzystać z niej w pełni!

DepilConcept jest największa w Polsce siecią gabinetów trwałej depilacji – SHR in Motion. Jest to technologia zapewniająca spektakularne efekty podczas naprawdę komfortowych zabiegów.

Aż sama zazdroszczę dziewczynom takiej wygranej! I nie tylko tej.

Nagrody od sponsorów

Kolejną nagrodą dla uczestniczek wymiany SWAP Wrocław były dwa zabiegi kosmetyczne, które ufundowała wspomniana wcześniej Daria, właścicielka Dudzińska Beauty Clinic. Daria ufundowała:

  • peeling kawitacyjny, który jest nowoczesną metodą bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry. Jest alternatywą dla tradycyjnej metody manualnego oczyszczania i doskonałym sposobem na przygotowanie buzi na zbliżające się lato, czyli do biegania bez makijażu.
  • Inna szczęśliwczyni wygrała manicure hybrydowe, które w wykonaniu Darii jest naprawdę piękne i pozazdroszczenia warte.
  • Kolejne dwie nagrody były dla podniebienia ufundowane przez markę Dżemster – the most hipster DŻEM ever. Wśród nich znalazł się najmłodszy z tejże marki produkt – Dolnośląski Grzaniec, który swoją inaugurację miał w grudniu 2019 roku na karkonoskich jarmarkach bożonarodzeniowych w Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze.

Dolnośląski Grzaniec, jako produkt bezalkoholowy furorę zrobił przede wszystkim wśród kierowców, kobiet w ciąży i mam karmiących, którzy podczas zwiedzania jarmarku mogli napić się czegoś ciepłego, co nie koniecznie było herbatą.

Dziś Dolnośląskiego Grzańca bezalkoholowego można się napić w Jeleniej Górze w klubie KWADRAT. Można go również zamówić w e-sklepie na www.dzemster.pl z dostawą do domu.

Serwowany z prądem naprawdę rozgrzewa!

  • Poza Grzańcem do wygrania był również starszy i niektórym doskonale już znany mus owocowo-warzywny Dżemster, który ma tak mało cukru, że można go jeść łyżką ze słoika. Dżemster, jako mała przekąska np. w pracy, doskonale smakuje na ciepło. Wystarczy go jedynie odkręci i podgrzać w mikrofalówce.
  • Ostatnimi, nie mniej wyczekiwanymi nagrodami były nagrody z kategorii „dla ducha”. Uczestniczki wyglosowały dwa podwójne bilety do kina HELIOS na marcowy seans z cyklu Kino Kobiet do Magnolii oraz Alei Bielany na film „Pojedynek na głosy”.
Od lewej: Kama, Dżoolka, Juka

FREKWENCJA DOPISAŁA

Łącznie do wyglosowania było aż 9 nagród, a w samym wyglosowywaniu nagród udział wzięło 58 dziewczyn. Ja, koordynatorki – Kamila i Justyna jak również Daria, będąca sponsorem imprezy nie brały udziału w wyglosowaniu.

Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 60 osób, w tym jedna dziewczynka i kilku panów.

KOLEJNE WYMIANY

Kolejne wrocławskie imprezy wymiany ubrań z cyklu SWAP Wrocław planuję na kwiecień i maj. W między czasie odbędzie się wymiana ubrań w Jeleniej Górze (7 marca – SWAP Jelenia Góra) oraz w Dzierżoniowie – SWAP Dzierżoniów (w marcu – termin w trakcie ustalania).

Informacje o wymianach zostaną opublikowane na tej, czyli oficjalnej stronie cyklu SWAP w zakładce SWAP Wrocław.
Zachęcam Cię również do śledzenia stron cyklu na Facebooku:

oraz mojego fanpage’a Dżoolka 🙂
Znajdziesz mnie również na Instagramie: konto Osobistej Stylistki LUB kontokobiety przedsiębiorcy.