Pierwsza bezgotówkowa wymiana ubrań w Mieście Królów – SWAP Kraków

W lutym 2013 roku zorganizowałam pierwszą, bezgotówkową imprezę wymiany ubrań „SWAP w T-16” w akademiku o numerze T-16.
Wydarzenie okazało się sukcesem i od razu posypały się pytania o kolejne edycje.

Następna impreza odbyła się miesiąc później. Pojawiła się na niej lokalna telewizja.

Na trzeciej wymianie ubrań miałam już sponsorów, którzy zafundowali upominki dla uczestniczek wymiany podpowiadając mi tym samym uzasadnienie biznesowe dla mojej inicjatywy, która wówczas była tylko sprawdzeniem moich umiejętności wyniesionych ze studiów z Zarządzania oraz technikum reklamy, które wówczas jednocześnie kończyłam.

Pół roku później wiedziałam, że inicjatywa SWAP Wrocław – wymiana ubrań ma sens. Chciałam rozszerzyć ją na największe miasta Polski.

Wczoraj zajęłam się fanpage’m dla imprez SWAP Kraków, ponieważ 1 lipca odbędzie się tam pierwsza wymiana, która, mam nadzieję, rozpocznie cały cykl.
Na fanpage’u na Facebooku SWAP Kraków zobaczyłam informację „Utworzenie strony – 11 października 2013”.

8 lat minęło jak jeden dzień. Warto było marzyć.

W maju 2021 zgłosiła się do mnie Wiktoria Kulig, którą zainteresowała praktyka w mojej firmie – Juliversum. Ponieważ była świeżo przed matura, rozpoczęcie praktyki przesunęłyśmy na koniec czerwca.

Wiktorii bardzo spodobał się projekt SWAP Wrocław, więc zaproponowałam jej zorganizowanie imprezy w Krakowie. Po przedyskutowaniu potrzeb i wymogów, wzięła się do roboty.

Efektem jej pracy jest pierwsza impreza SWAP Kraków, która odbędzie się 1 lipca w Tauron Arena.

Pierwsza bezgotówkowa wymiana ubrań w Mieście Królów – SWAP Kraków odbędzie się w czwartkowe popołudnie, 1 lipca w godzinach od 18:00 do 20:00 na terenie ogródka Garden Arena, ul. Lema 7, Kraków

WSTĘP NA WYMIANĘ JEST BEZPŁATNY

Zasady imprezy:
1. Przynieś ubrania, których już nie nosisz, a które są czyste i w dobrym stanie – czyli takim, w które sama jeszcze byś założyła.
2. Wymieniaj się ciuch za ciuch.
3. Wymiana dotyczy tylko ubrań, butów i dodatków.Impreza odbędzie się w plenerze, na terenie Tauron Arena przy ul. Stanisława Lema.

Zapisując się masz pewność otrzymania informacji o kolejnych wymianach ubrań z cyklu SWAP Kraków: https://app.evenea.pl/event/SWAPKrk.

Impreza SWAP Kraków – wymiana ubrań to świetne miejsce, żeby odświeżyć zawartość swojej szafy (znów będziecie miały się w co ubrać i to bez wydawania ani złotówki!) oraz zawrzeć nowe znajomości.

Tradycja imprez SWAP są świetne nagrody, z którymi, oprócz nowych ubrań, dziewczny opuszczają imprezy. Szczegóły, co będzie można zdobyć w Krakowie podam niebawem!

ORGANIZATORKI

Organizatorami pierwszej, krakopwskiej edycji bezgotówkowej wymiany ubrań SWAP Kraków jest Dżoolka (Julia Daroszewska) oraz Wiktoria Kulig. 

Dżoolka (Julia Daroszewska), stylistka i blogerka, która zaczynając swoją przygodę w 2007 była najmłodszą Osobistą Stylistką w Polsce. Do dziś trzyma się klasyki i stawia przede wszystkim na zadowolenie klienta.

Pod adresem www.dzoolka.pl prowadzi blog ze stylizcjami-inspiracjami na 4 pory roku i różne okazje.

Poza tym, że pomaga ludziom (i tu zarówno kobietom jak i mężczyznom) poczuć się lepiej pomagając im dobrze się ubrać, od prawie siedmiu lat organizuje bezgotówkowe imprezy wymiany ubrań z cyklu SWAP.

SWAP Wrocław, czyli wrocławska edycja, od której wszystko się zaczęło jest dziś są największym cyklem tego typu imprez w Polsce.

Imprezy z cyklu SWAP Dżoolka organizuje również w Jeleniej Górze i Warszawie, (kilka odbyło się też w Bielawie) i pomału rozszerza go na inne miasta Polski.

Na co dzień pracując w Agencji Marketingowej POMELOGO zajmuje się szeroko pojętym marketingiem. Prowadzi konsultacje i szkolenia z zakresu Social Mediów ze szczególnym naciskiem na portal LinkedIn.

Poza tym gada do kamery, a jako czekoholik degustuje czekolady.

Wiktoria Kulig jest tegoroczną maturzystką i laureatką konkursu Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zagwarantował jej miejsce na Wydziale Prawa i Administracji. Pragnie rozwijać się i zdobywać doświadczenie w różnych dziedzinach. Obecnie odbywa praktykę w firmie Juliversum, w której zajmuje się organizacją krakowskiej edycji cyklu imprez SWAP Wrocław.

Karolina Alicja Duda-Rajek – projektantka – artystka. Prowadzi wraz z mężem studio projektowe Idea Rajek. 

Organizatorka i współorganizatorka, kurator eventów artystycznych i nie tylko.
Żyje według zasad Zero Waste i prowadzi z tego indywidualne zajęcia. Przede wszystkim pomaga zmniejszyć ilość posiadanych rzeczy w swoim otoczeniu domowym, tak aby czuć się lżej i mieć przestrzeń do działania oraz rozwoju. Tak aby mieć miejsce na swoje pasje. 

Uwielbia przekazywać swoją wiedzę, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży jak również zajmuje się indywidualnymi zajęciami dla uzdolnionych dzieci. 

Z pasji do rzemiosła Polskiego reaktywuje i wspiera rzemieślników. 

NAGRODY

Nagrody dla uczestniczek wymian ubrań SWAP to już tradycja. Poza ubraniami Krakowianki będą mogły wynieść z imprezy wielki słój Dolnośląskiego Grzańca (bezalkoholowego), pyszny mus owocowy Dżemster oraz kupon Osobistej Stylistki Dżoolki na godzinną konsultację.